Gayrimenkul ve Emlakta Yeni Yıldız Balıkesir İli

 • İlan / İçerik Numarası : # 4788 6 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Balıkesir, Türkiye

Gayrimenkul ve Emlakta Yeni Yıldız Balıkesir İli

Gayrimenkulde yeni rota Balıkesir oluyor
ELFİ GAYRİMENKUL KURUCUSU ÖZKAN AYDEMİR

Açıklanan yeni kredi destek paketi ile hareketli günler yaşayan gayrimenkul sektörü başta büyükşehirler olmak üzere birçok ilde yatırımcıların radarına tekrar girmeyi başardı. Son yıllarda gerçekleşen konut satış istatistikleri dikkatleri üzerine çeken Balıkesir’de de yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

2019 yılında 12 aylık dönemde toplam 29 bin 69 adet konutun satıldığı Balıkesir hem konut yatırımcıları için hem de oturumcular için yeni bir cazibe merkezi olmayı başardı.

İstanbul, İzmir ve Bursa gibi kentlere yakınlığı ve merkezi konumu ile dikkat çeken Balıkesir’de 2020 yılının ilk beş ayında da 8 bin 650 adet konut satışı gerçekleşti. Elfi Gayrimenkul Kurucusu Özkan Aydemir gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeler doğrultusunda büyük kentlerdeki azalan talebin yatırımcıları yeni rotalara yönelttiğini ve bu bağlamda Balıkesir’in her geçen gün değerini arttıran kentlerin başında geldiğini söyledi. Aydemir, “Balıkesir son 5 yılda ciddi bir değişim ve gelişim gösteriyor. Gerek kamu yatırımları gerekse de özel sektörün gerçekleştiği yatırım faaliyetleri bölgenin yıldızını parlatıyor. 2019 yılında gerçekleşen konut satışlarına baktığımızda Balıkesir’in İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’dan sonra en dikkat çekici kentlerden biri olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra kentin ihtiyaç duyduğu markalı konut talebi de her geçen gün artıyor. Artan taleple beraber gayrimenkul geliştiricileri ve inşaat firmaları da yeni projelerini ardı ardına hayata geçiriyor” dedi.

Balıkesir gelecek 5 yıla damgasını vuracak

İzmir-İstanbul Otoyolu ve Çanakkale Boğaz Köprüsü Otoyolu gibi ulaşım yatırımlarıyla güçlenen Balıkesir’i öne çıkaran diğer yatırımların başında ise Ayvalık Kruvaziyer Limanı, Tuzla Önü Marina Projesi, Bandırma Yeni Sanayi ve Liman Projeleri geliyor. Kente değer katan projelerin Balıkesir’in gelecek beş yılına doğrudan etki edeceğini vurgulayan Elfi Gayrimenkul Kurucusu Özkan Aydemir, Marmara Denizi ve Ege Denizi’ne kıyısı bulunan kentin yazlık ve sürekli oturum için iki farklı alternatife sahip olmasının öneminin altını çizdi. Aydemir, “Balıkesir, yakın geçmişte sadece bu kentte yaşayanların tercih ettiği bir şehirdi. Her ne kadar yazlık bölgeler mevsimsel olarak tercih edilse de kent merkezinin değeri tam olarak anlaşılmamıştı. Ancak Balıkesir’in büyükşehir olmasından itibaren kent merkezi de öne çıkmaya başladı. Endeksa verilerine göre 2017’de konut değer artışının en yüksek olduğu kent olmayı başaran Balıkesir, aynı zamanda TÜİK verilerine göre kadınların en çok konut aldığı şehir olmuştu” diye konuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam 291 kilometrelik kıyı ve sahil şeridi çalışmaları ile turizm alanında önemli bir projeye imza atacak olan kentte 2020 yılının turizm ve yatırım yılı olması hedefleniyor. Ege Körfezi’nin tamamında özel çalışmalar yaptıklarını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 2020 yılını turizm yılı ilan ettiklerini söyledi. Başkan Yılmaz, “Doğa ile denizin buluştuğu, altından sıcak suyunun çıktığı, önümüzde denizin, arkamızda da Kazdağları, Madra Dağı’nın ve Kocadağ’ın olduğu bir Körfez’den bahsediyoruz. Körfez bölgesinde çalışmalarımızı Temmuz’da bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yayın tarihi: Haziran 16, 2020 Değiştirilme tarihi: Haziran 16, 2020 Yayınlayan / Yazan : Balıkesir Haberleri Güncel En Son

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Balıkesir Haberleri Güncel En Son
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Karasu Satılık Daire 2+1 Doğalgazlı

  Karasu Satılık Daire 2+1 Doğalgazlı

  Kiralık Satılık Konut Bina Karasu(Sakarya) İlan / kayıt numarası : # 1811 29kez görüntülendi. Şubat 28, 2017 550.00 TRY

  Adapazarı Satılık Daire 2+1 Doğalgazlı karasu limana 500 sıfır kiralık 2x 1 daire dolgaz 05352716434 saybınden kıra 500

 • Satılık Kiralık Konut Bina İlanları İlanı Verme

  Satılık Kiralık Konut Bina İlanları İlanı Verme

  Kiralık Satılık Konut Bina (Antalya) İlan / kayıt numarası : # 1211 66kez görüntülendi. Nisan 10, 2016 34.00 TRY

  Satılık kiralık konut bina ilanları sahibinden emlakçıdan müteahhitten inşaat firmasından 1+1 2+1 3+1 4+1 dubleks bahçe katı orta ara kat giriş denize yakın sıfır ucuz eşyalı möbleli konutlar binalar kiralama ilanları bedava ücretsiz ilan verme sitel...

 • Emlak Gayrimenkul İlanları İlanı Verme

  Emlak Gayrimenkul İlanları İlanı Verme

  Kiralık Satılık Konut Bina (İstanbul) İlan / kayıt numarası : # 1208 42kez görüntülendi. Nisan 10, 2016 İlanı verenle iletişime geç

  Satılık kiralık gayrimenkul emlak daire villa arsa ilanları sahibinden emlakçıdan müteahhitten inşaat firmasından yazlık aparman dairesi otel motel pansiyon bina depo hangar işyeri ofis dükkan ardiye çatı katı dubleks ilanları bedava ücretsiz ilan ve...